שאלות ותשובותאדם דתי מהו?
Avatar 9 שנים • admin
אדם דתי מהו?

זהו אדם הבוחר את דתו, או זה הבוחר בזרם מסוים בדת שלתוכה נולד, לפי הסיפור ששבה את לבו ו/או הכריזמה, או כח השכנוע של האדם ששיעבד אותו.

לדוגמה: מאמינים רבים נהו אחרי "האר"י הקדוש". הם חשבו את עצמם ליהודים טובים. – למרות שקיבלו את תורתו של האר"י, שהיא "בראש וראשונה גנוזיס" – כדברי פרופסור משה אידל.

בראשיתם היו כל העמים – ואנו ביניהם – עובדים לאלילים שיצגו את כוחות הטבע: שמש, גשם, ים, הרי געש וכו', כנאמר ביהושע כ"ד, ב': "בעבר הנהר ישבו אבותיכם מעולם… ויעבדו אלהים אחרים."

היכן ישבו אבותינו?: באור כשדים ובחרן (בראשית י"א, ל"א ואילך), אלא שבשנת 1268 לפנה"ס הם נמלטו משם מאימת שלמנאסר הראשון, מלך אשור, שעלה על ערים אלה (ואחרות) ושחט, לדבריו, את תושביהן ככבשים.

הפליטים פנו לכוון הגולן ובדרכם חצו את המדבר הסורי, כאשר אלהים מובילם ומגונן עליהם. אך מיהו אותו אלהים? – "סיני אלהי ישראל" (תהלים ס"ח, ט'). והרי "סין" הנו האל הראשי של אור כשדים וחרן, – שאותו הם עבדו "בעבר הנהר". וגם אל אחר ליווה אותם באותו מסע: "סולו לרוכב בערבות, ביה שמו…" (שם, ה'). אך "רוכב בערבות" הנו תוארו של האל "בעל", כפי שנתגלה בכתבים הכנעניים שנתגלו בחפירות אוגרית (בצפון סוריה).

והיכן מושבו של אלהי ישראל זה? – בהר בשן: "הר אלהים הר בשן, ההר חמד אלהים לשבתו" (שם, י"ז) וביתר דיוק, בהר חרמון שהוא ההר בבשן בו יורד שלג:- "בה תשלג" (שם, ט"ו), כפי שגם מסתבר מיהושע י"ג, י"א: "וכל הר חרמון וכל הבשן". ואותו הר חרמון הרי היה מושבם של אלי בבל!

(מקור המידע ההיסטורי והתנ"כי: ספרו של פרופ' ישראל קנוהל, "השם").

מסתבר איפא שכאשר נמלטו העברים מחרן הם "לקחו עמם" את "האלהים האחרים אשר עבדו להם" ואלה הצילום…

כאלף ומאתיים שנים לאחר אברהם קם לו יהודי אחר – ישוע שמו – שהיו לו דעות שונות על דת ישראל. גם לו נמצאו יהודים טובים שקבלו את תורתו ואפילו הפיצוה ברחבי האימפריה הרומית. בסופו של דבר הוא אף הוכרז כבנו יחידו של אלהים.

והנה קם שמאן*** ושמו אברם וסיפר להם שאלהים דיבר עמו והם האמינו לו (כפי שהאמינו

עובדי האלילים הערביים למוחמד כאשר הכריז שאותו אלהים בחר בו להיות שליחו האחרון ואף הכתיב לו את הקוראן). מכאן החלה להתפתח הדת היהודית.

היום יש לדת הזאת, הנקראת נצרות, למעלה משני מיליארד מאמינים. אך הגלגל ממשיך להתגלגל: בשנת 1911 נולד ילד אמריקאי, נוצרי ושמו Lafayette, Ronald Hubbard. היה זה ילד אמביציוזי ובעל כריזמה, אך שקרן ונוכל מבטן ומלידה. הוא סיים, איכשהו, את בית הספר ובילה כשנתיים באוניברסיטה ואז החל בניסיונותיו להיות גדול ומפורסם. הוא נכשל בכל אשר פנה, עד שלפתע הבזיק במוחו רעיון גאוני. אם רצונך, אמר, להרוויח מיליון דולר (של אז), הקם לך דת פרטית משלך.

אמר ועשה! בשנת 1953 הוא רשם, במדינת ניו ג'רסי את המצאתו הגדולה: דת חדשה ושמה Church of Scientology.

דת זו מתבססת על "תגליתו", שאליה הגיע בדרך "קוו חדש של מחקר", והיא מספרת לנו שהאדם האמיתי ה-"Thetan" (אולי בעקבות הטיטאנים מהמיתולוגיה היוונית, ע.ה.) הופיע על במת ההיסטוריה לפני ששים טריליון שנים והם, ה"תטאנים". – הם שבראו את העולם החומרי. אלא שהם איבדו את כוחם ה"כמו-אלוהי" ונכלאו בגוף אנושי. מטרת הסיינטולוגיה הינה לאפשר לכל תטאן, החבוי בכל אדם, לשוב ולהיות "תטאן פעיל".

נוסף לכך מלמדת אותנו הסיינטולוגיה איך להפוך את גופנו לצעיר או לזקן – לפי רצוננו, כיצד לרפא ללא מגע יד, כיצד לרפא משוגעים ועוד ועוד.

הדת שגשגה ופרחה ובשנת 1957 הגיעה משכורתו השנתית של ראש "הכנסיה" הבארד ל-250,000 דולר.

הבארד מת בשנת 1986, לפי החלטתו!!! – הכנסיה שהקים הודיעה שהוא "השיל" את גופו ועבר להתגורר בכוכב לכת בגלקסיה אחרת ושם… הוא ממשיך במחקריו.

תאמרו: דת מטורפת ומטומטמת כזאת?… נכון! אך בשנת 2007 היו בה כבר כשמונה מיליון מאמינים ברחבי העולם, כולל בישראל…

מסקנה

לכל דת שהומצאה, אם ע"י בעל הזיות תמים ואם ע"י נוכל ערמומי, ימצא תמיד קהל מאמינים.

– יהיו בהם תמימים שיאמינו ביושרתו של בעל המופת וילכו אחריו בעיניים עצומות.

– יהיו בהם סכלים החושבים שכל הנאה דורש, גם תורתו אמת!

– יהיו בהם טפשים ומטומטמים החושבים שבליל רעיונות ומילים סתומות מהווה תורת אמת.

– יהיו בהם נוכלים שינצלו את הדת להתעשר. הם יחלבו, ללא רחם, את כל האווילים הפונים אליהם לעזרה.

– ויהיו בהם נבלים, תאבי דם, שבשם "דת האמת" יצאו להרוג את הרשעים הכופרים בה.

מסתבר שלא כולנו נולדנו חכמים ונבונים…

1 תשובות
6 שנים • Avatar
תוכן:  

אדם דתי מהו?-מי שסתמו את מוחו בילדותו,או כזה המתואר להלן,שהשתבש. כנראה שגם דקארט הגדול השתבש כשאמר את הכתוב למטה.-או שנתקע היכן שהוא והיה זקוק לחסדי הכנסיה.

 

 

אפילו אינטיליגנטים משתטים…

באחת מתוכניות "לונדון וקירשנבאום" העיר קירשנבאום (ז"ל): הרי כ-30% מהמדענים הדגולים הנם דתיים. האם יש ניגוד בין אינטליגנציה לבין אמונה? האם לאותם שלושים אחוזים ישנה "בעיה" כל שהיא?.                                     

התשובה (שלי):כנראה שכן!   ולהלן דוגמאות:

ברב המכר "מחיר האלטרואיזם" מאת פרופ' אורן הרמן (ראש התכנית למדע, טכנולוגיה וחברה, באונ' בר-אילן),בעמודים 284-5 מסופר על המהומה הגדולה שהתחוללה בעתונות ארה"ב (1970!) כאשר "בוגר הרווארד" (האוניברסיטה המפורסמת) וויתר על אזרחות ארה"ב (כי בחר להיות קתולי ואזרח העולם!). הוא "פנה אל ישו, אחרי כישלונם הברור של חוקי ההסתברות במציאות היום יומית" שלו. הרי לכם מדען נחשב שנעשה דתי!… ועקב מה?:

בוקר, בוקר בצאתו לעבודה היה מחליף אוטובוס, מעבר לפינת רחוב. היה שם שעון מסתובב על צירו, שמצדו האחד הראה את השעה ומצדו האחר הראה את הטמפרטורה. ובכן: במשך חודשים – פעמים רבות מדי!!! – הוא ראה את התרמומטר ולא את לוח השעות וזאת בניגוד לחוקי ההסתברות. היות ולא יתכן שהיה תאום בין השעון לאוטובוס, – "נעשיתי יותר ויותר סקרן, ואז משתאה, ואז לא מאמין, ואז כמעט נחרד". (ואולי היה קלקול קטן?-דבר כזה לא עלה על דעתו!)

והנה נולד בנו בכורו והוא "אסיר תודה עד אין קץ!, אבל למי להודות?"… והפתרון?: הוא (המדען!) הטיל מטבע ו…תשע פעמים ברציפות יצא "עץ"! הוא החליט שבהטלה הבאה יצא "פלי"! וכך קרה! באותו רגע הפך להיות קתולי… (יש אלהים!!! אני במקומו הייתי מיסד דת חדשה,כי הרי קבל מסר מהשמים וזה שווה הרבה כסף! המבל"ד) ולמה קתולי דווקא?- המדען והפילוסוף הגדול, הקתולי, דקארט (1650-1596) – זה שעורר את העולם לחשוב בהגיון, זה ש"מחק" את כל הידע שהיקנו לו מוריו בבית הספר הישועי המהולל וגם את זה שרכש מקריאה בכתביו של אריסטו הגדול. אותו דקארט שאמר "אני חושב, משמע שאני קיים" וגם "חידלו לכם מעובד האלילים הזקן – אריסטו והתחילו לחשוב בעצמכם". אותו דקארט שהמציא את הגיאומטריה האנליטית ואף פיתח תורת פיסיקה (שנשכחה),אמר: אפילו כשאנו בעלי שכל סופי! , כשאנו בענייני אמונה!, אף כי אלה מעורפלים מעצם טבעם- כך באשר לנסתרות האמונה הנוצרית (למשל, שישו נולד מבתולה שהרתה מרוח הקודש: המבל"ד)- את אלה אנו מקבלים מטעמים הנעוצים באור פנימי כלשהו שמקורו באל!…, שיפוט בעניני אמונה – להבדיל משיפוט הנסוב על עניינים מדעיים – לא יכונן טעות אפילו כאשר תוכנו שקרי!!! (הבנתם? ישנה איוולת משמים!!!) (דקארט, בדידותו של פילוסוף; נועה נעמן צאודרר).

ויש עוד לפחות אחד כזה באותו רב מכר הנ"ל.

אני מרשה לעצמי לחזור (מהזיכרון) על דברים של פרופ' ישעיה ליבוביץ, זיכרון חכם לברכה! דת ישראל, שלא כנצרות, אינה תובעת אמונה. הוא,למשל, לא האמין שאלהים ישב עם משה וסיפר לו את סיפורי התורה.- כדי להיות יהודי טוב עליך לקיים תרי"ג מצוות וזה הכל!

תשובתך