שאלות ותשובותבחור ישיבה הומו
8 שנים • Anon
למערכת שלום.. אני בחור ישיבה בן 17 ואני הומו.. אני בא ממשפחה דוסית לחלוטין ואם ידעו שאני כזה ישלחו אותי לכל מני פסיכולוגים שישנו אותי.. ואני לא ממש מעונין בזה.. השאלה שלי היא כזו.

א) מה דעתכם בכללי על כל הנושא של הומואים??

ב) איך אתם מפרשים את היחס של הדת והתורה להומואים?

ג) שאלה טכנית קצת.. מה אני אמור לעשות??? נא להשאיר את המייל שלי חסוי בבקשה..

7 תשובות
8 שנים • admin צוות
שלום לך,

א. נושא של משיכה מינית הוא עניין פרטי, אישי ואינטימי של האדם.

אין צורך בכלל להתעסק עם נושא זה כמו שאין מתעסקים בנושא אם גבר נמשך למלאות, בלונדיניות…או אם אישה נמשכת לתכולי עיניים, גבר שרירי. ..

ב. יחס התורה למשיכה חד מינית אצל הזכרים הוא כיחס משיכה מינית לכל דבר אלא שהגבילו אותו ואסרו. כמו שאסרו לעשות סקס עם אשת איש כך אסרו לעשות סקס בין שני גברים: "וְאִישׁ אֲשֶׁר יִנְאַף אֶת אֵשֶׁת אִישׁ אֲשֶׁר יִנְאַף אֶת אֵשֶׁת רֵעֵהוּ מוֹת יוּמַת הַנֹּאֵף וְהַנֹּאָפֶת…וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת זָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה עָשׂוּ שְׁנֵיהֶם מוֹת יוּמָתוּ דְּמֵיהֶם בָּם" (ויקרא, כ; 10-13).

גם חז"ל התייחסו להומוסקסואליות כתשוקה מינית אסורה (ולא כאילו יש כאן בעיה פסיכולוגית) לכן המליצו לתלמיד חכם שלא יצא מבושם שמא יחשדוהו כמי שהולך לשכב עם זכר (ברכות מג ע"ב).

זאת הסיבה שאסרו לילדים קטנים לשחק עם ילדי הגויים שמא ירגילו עצמם לתשוקה חד מינית (שבת יז ע"ב).

ולדעת רבי יהודה אסור לשני רווקים לישון במיטה אחת שמא תאווה מינית תתגבר עליהם ויבואו לידי ביאה אסורה (קידושין פב ע"א).

משמע, ההלכה מתייחסת להומוסקסואליות כתשוקה מינית אסורה בדיוק כפי שאסרו תשוקה מינית בין רווק לרווקה ללא טהרה ונישואים וכשם שאסרו סקס בין גבר לאישה נשואה.

כל היחס "הפסיכולוגי" של הרבנים היום להומוסקסואליות זוהי המצאה חדשה ואין היא נובעת מההלכה.

ג. להיות הומוסקסואל בחברה החרדית נראה לי כהתעללות נפשית בעצמך. סקס הוא חלק דומיננטי מאוד בחיי האדם ואיני יכול לחשוב על אפשרות שתמשיך לדכא עצמך בעניין זה.

היכולת לפרוץ איסורים תרבותיים ודתיים הוא חלק משחרור האדם לחרותו.

אומנם צריך תעוזה ואומץ אך זה אפשרי ורבים כבר חצו את הגבולות: בין תרבות עולם ישן לתרבות עולם חדש.

בברכה

דעת – אמת

8 שנים •
ראשית תודה על התשובה.. שנית זה לא כזה פשוט לשבור גבולות.. אני לא ממש יודע מה לעשות. כאילו… אין לי ממש השכלה או משהו.. מה אני יעשה אם אני יעזוב את הבית?? איפה אני אגור יאכל ישן וכו??? ובכלל אם אני יעזוב את הדת ההורים שלי יקבלו התקף לב….. זה כל כך מסובך כי מצד אחד אני הומו ולצערי לא נראה לי שזה הולך להשתנות.. אני שונא את עצמי על זה שנכשלתי עם גברים שזה איסור חמור.. ואני לא ממש מבין למה השם עשה אותי הומו.. כאילו מה יש לו מזה…. קיצר.. אני מאוד מאוד מבולבל….

בחור ישיבה

8 שנים • admin צוות
שוב שלום לך,

ברור שזה לא פשוט, וההחלטה הנועזת תלוייה בך.

אינך יכול להלין על היותך הומו כי יש לך אופציה להיות מאושר ככל אדם. היום יש ארגונים שיוכלו לעזור לך כדוגמת הלל. תוכל להיעזר בכאלה שעברו כבר את המסלול – אומנם זה קשה מאוד אך נראה לי שלבחור בחיי אומללות נצחית קשה יותר.

הוריך בוגרים ועליהם להתמודד עם המצב בדיוק כפי שאתה מתמודד. אם הם יקבלו התקף לב, בגלל שיצרו לעצמם נורמות נוקשות, זו בעיה שלהם ולהם המאבק ולא עליך – חייך קודמים לחייהם.

כמובן, שאתה צריך לעשות מאמץ שהוריך יקבלו אותך כפי שאתה, לנהוג בדרך ארץ ונימוס ולנסות להסביר להם את מקומך – בתקווה שפתחו של מחט בלבם יפתח כאולם.

לגבי שינאת עצמך – עליך להשתחרר מתפיסות עולם שפיטמו אותך משחר הינקות. גם זה תהליך ונצרך הרבה לימוד והתבוננות עד שתבין ותרגיש שדת יהודית היא יצירה אנושית שאבד עליה הכלח.

לכן הקמנו את דעת – אמת לשחרר את האדם מכבלי הדת לקידום החירות, הנאורות וההשכלה.

בברכה

דעת – אמת

8 שנים •
שלום, לך בחור ישיבה

זכור, חייך הם חד-פעמיים ולעולם לא תחיה פעם נוספת, לכן קח אחריות על חייך. כשם שאינך מצפה להקריב חיים של אחרים למען טובתך הפרטית, כך אל לך להקריב את חייך למען שביעות רצונם של אחרים, ויהיו אלה הקרובים אליך ביותר. אתה בן 17 ויש לך עוד עשרות שנות חיים רבות לפניך. החיים המשמעותיים שייכים לאמיצים ואתה יכול לזכות בהם אם תהיה ישר עם עצמך. בהתחלה זה יהיה קשה, ואפילו קשה מאוד, אבל אחר-כך, אחרי ההישג הראשון, והשני והשלישי תיווכח כמה החיים יקרים וכמה חבל לבזבז אותם על למצוא חן בעיני אחרים. חייה את חייך האמיתיים ותהיה מאושר. אל תניח לדעות עבשות להרוס את חייך ולאמלל אותך. תתקשר להל"ל והם יעזרו לך, גם במקום לינה לתקופה הראשונה. היה אמיץ. להיות הומו זה לא חטא. יש לך את כל הזכות לאהוב. אל תיתן לאף אחד לקחת את זה ממך.

יעקב

8 שנים •
כמסתכל מהצד חושב שיש לך שתי ברירות בלבד :

א.לעזוב לגמרי את החברה החרדית (קשה כשאול, אני יודע)

ב. לחיות בשקר כל חייך.

כמו כל בחור ישיבה שיש לו הירהורי כפירה.

עדו

8 שנים •
תוכן:   שלום לבחור הישיבה,

כמה דברים לי אלייך חשוב אליהם טוב טוב.

1) ההיסטוריה מעניקה לנו שלל מקרים על אנשים שעברו מקרים הרבה יותר קשים מהמצב שלך היום (בלי לזלזל בקושי שלהם). אנשים נאלצו לחיות לבד, ברחובות ללא אוכל, ואף להסתדר לבדם בגיל צעיר – פשוט קשה לדמיין וקשה לחשוב על מצאים קשים כמו אלו.

במצבים קשים זה תמיד עזר לי לדעת שיכול להיות גרוע יותר והמצב שלי הוא טוב יחסית וצריך להודות על כך.

חשוב להסתכל על הכוס המלאה לראות מה יש לך ולא רק מה אין.

צריך לשאוף לתקן את המצב בעזרת כל הכלים שעומדים לרשותך.

וכרגע יש לך אין ספור כלים.

הפעולות הבאות שלך דורשות הרבה אומץ, מאחל לך הצלחה.

אני מוכן לעזור לך בתחומים שונים – כמו מציאת עובדה או השכלה תוכל לדון איתי במייל (בקש אותו מדעת אמת).

2) שאל את עצמך מי אתה? ולאן אתה הולך?

האם אתה מסוגל לחיות בשקר כל חייך?

אתה בחור צעיר אך בנקודה קירטית בחיים שלך, זה הזמן לפתח את עצמך בכיוונים שונים ולחיות חיים מלאים ללא מתן דוחות או הסברים לסובבים אותך.

מאחל לך הצלחה,

סארגון.

8 שנים •
תוכן:   בחור ישיבה יקר שלום..א..להיות הומוסקסואל אין זה איסור מבחינה תורנית..האיסור הוא האקט עצמו שזה בעצם צורת השכיבה או כמו שמגדיר זאת רש"י בלשונו היפה "כמכחול בשפורפרת"…וכאן אני רוצה להגיע לחלק השני…א..כבחור ישיבה לשעבר אומר לך שבאיזשהוא מקום אתה צריך לבדוק את עצמך האם משיכתך המינית לגבר זה בגלל עצם ההוויה של גדילה בחברה חרדית ישיבתית סגורה של חיים רק עם בנים..אני למשל נחשבתי בישיבה לבחור יפה וידעתי שיש בחורים שנמשכים אליי אפילו שבתוך תוכי ידעתי שאינם הומוסקסואלים אלא פשוט הדיכוי ייצר המיני גורם למתח מיני רב יותר לכן אתה צריך לבדוק עצמך טוב טוב בהקשר לעצם מיניותך..ב..הטענה בשאלתך על אלוקים למה עשה אותי וכל מיני מילים כאלה אומר לך כך..צורת החשיבה האמונית שמלמדים בעולם הישיבות היא שואפת לאפס ולכן המצב שם בכי רע אין קשר לאלוקים שברא מה ברא הכל עניין טבעי וסיבות גנטיות אז בוא נשאיר את האלוקים בצד זה קצת מצחיק לדון עליו בנידון זה..ג..קצת קשה לי להבין בעצם שאלתך..מה הבעיה האם אתה רוצה לחזור בשאלה??האם אתה רוצה להשאר דתי??האם אתה רוצה להתמודד??מה בעצם הבעיה??חירותו של האדם פעמים זה עצם ההתמודדות עם נטיותיו הטבעיות אני כאדם שמתעסק בפסיכולוגיה יודע שיש אנשים עם נטיות לכל מיני דברים אני הכרתי אדם שהיתה לו נטיה להוריו[נדיר אבל אמיתי]..יש אנשים שיש להם נטיה לילדים [פדופיליה]..וסתם שתדע שבתקופות מאוחרות לא היתה שום בעיה עם פדופיליה אנשים נשאו נשים בגיל 6 9 וכ"ו וכ"ו מזעזע אבל כך היה..לכן הצעתי לך לפני שאתה מתחיל תהליכים לבדוק את עצמך לעומק ולהחליט האם אתה רוצה להתמודד עם הדברים או האם אתה רוצה לזרום איתם אבל זו רק החלטה שלך ואך ורק שלך..בברכה לך יוסי.
תשובתך