שאלות ותשובותצפונות התורה , הצופן התורני
Avatar 7 שנים • eai aieaa

למערכת דעת   אמת   שלום   !

 

אני   אדם     חילוני     לחלוטין     , משכיל   ואקדמאי   ,         הזדמן   לי     לקרוא     את   הספרים     ,     " המהפך "       ו   " מסע אל האמת "         של     הרב     זמיר   כהן         , הספרים     האלה   הרשימו אותי   מאד       ,   ולא     אחטא   לאמת     אם       אומר       שהשפיעו     עלי   מאד       , בתחילה   .

מצד   שני   אני קורא     בעניין   רב     את   הקונטרסים     והמאמרים     שלכם   ,   וכן   את   תשובותיכם     לשאלות   הקוראים .

במאמר   שלכם למשל   העוסק   בתשובתכם       לטענת       הרבנים   ,   לגבי חידושה   של     הלבנה     ,   שלטענתם       הדיוק     הרב     שבחידוש   הלבנה   כפי   שמופיע     בגמרא       , התואם     להפליא     את     החישובים     והדיוק   המודרני       הוא   ההוכחה לכך     שהתורה     אינה       אנושית       , אלא   מהשמיים   ,   טענה     אשר     כמו   הטענה   בעניין מספרם   של   כוכבי     כימא   , כנראה   קל   להפריך   ,   מאחר וידוע     שהבבלים    

 

והיוונים     כבר     חישבו   וידעו   זאת   קודם   לכן     .

אך   בספר         מסע אל   האמת     [ אשר אני   מניח     שמי   מכם   בודאי   קרא   ,   ובאם     לא ,   ממולץ   מאד לקרוא , לצורך העניין ]           מופיע   פרק       אשר   נותן   הרבה     מאד       חומר   למחשבה   , ומעורר    

תהיה   וסקרנות         וזהו   הפרק   הדן       בצופן     התורני       ובצפונות         התורה      

המחבר   מביא     דוגמאות         של     נושאים     ומאורעות       שונים     המתגלים   בתורה     אשר   ידועים   בתקופתנו       ולא יתכן     לחלוטין   שהיו   ידועים אז     ,לפני   אלפי שנים  

ולכן   לא יתכן     שזה יכול להיות   מקרי

מושגים   אשר מופיעים   בהצפנה     שהפיענוח שלהם     נעשה   בדילוגי   אותיות     ברווחים     חוזרים     , על פי   סדר קבוע       ,  

מדבריו של   המחבר     לא   רואים     תוצאות   כאלו     בניסויים   מדעים     רגילים  

ושגדולי   המתמטיקאים     בעולם       טוענים  

שמבחינה   סטטיסטית   אין   אפשרות   שתוצאה זו   תיווצר   במקרה     , ואין   ביכולת בן אנוש     ליזום   ולהשיג   תוצאה   זו.     ואין     לדבר     הסבר אחר     ,   מלבד   היות   התורה   אל אנושית   ,   ואלוהית ,   דברים   שרק   האל יכול   היה   לצפות   ולדעת     כבר לפני אלפי שנים…  

  

בדרך     זו   כפי   שמוצג     בספר   ,   ניתן   היה     כבר לפני   אלפי שנים     לנבא     את   מחלת   האיידס       ,     כפי שמוצג     בצופן   המופיע   בפרשת   המבול         [     רמז   לכך    שכמו   המבול   ,   כך   גם   האיידס     הוא     עונש       על   השחתת   בני   האדם   , במקרה   זה   המתירנות   ?   ]                

בקטע   מופיעים       בבירור   המילים       איידס  

,       וירוס   , ו   היו [מקביל ל   HIV .. ]     

במקום   אחר   מוצג   קטע       אשר     מנבא את   השואה     ושם   מופיעים בבירור     המילים   ,   שואה       ,   היטלר   ,   אושוויץ  

וכן     המילים   ,   אסתיר   פני     ,       רומז   לכך     שאלוהים   הסתיר פניו   מלראות     בסבל עמו     הנבחר   ולעזור לו   , כעונש   על     ההתבוללות     וההשכלה .. ?

ועוד   ,חומר   רב מאד   למחשבה       הקטע   המוצג       כמנבא   את     רצח   רבין       ,   בטקסט       כתוב   בבירור       "   יצחק     רבין"       וכן   מילים     הרומזות       לרצח

מדברי הכותב     רבין   הוזהר   אז     , ונאמר   לו       שאל   לו להתעלם     מכך    

   לטענתו     הצופן     מנבא   גם מקרי   רצח   נוספים   , כמו   רצח   סעדאת     ורצח     קנדי .

   רציתי   להביא     דוגמאות אחרות   למה   שקראתי   ,     אך   אינני   רוצה   לסרבל יותר   מדי   את   השאלה     , והמכתב גם כך די ארוך   ,   ואני     מניח     שהמסר של   השאלה  

ברור …  

כפי שאני מתרשם     מקריאת   מאמריכם    

שאתם     די   בקיאים   וברי סמכא   בגמרא     ,       בודאי     הרבה   יותר   ממני …..

   ומסקרן   אותי   מאד     מאד   ..     לדעת   מהי   חוות     דעתכם     ותגובתכם  

   בעיקר   בעניין     הדן     ברצח   רבין  

וכיצד     יש     להתייחס     לטענות     הנ"ל  

בתודה     מראש    

                 אליהו               בת-ים                                                

    

 

 

5 תשובות
7 שנים • adminAvatar צוות

כהן אליהו שלום,

 

א. הויכוח לעולם לא יהיה על אמונה. אי אפשר להתווכח על משהו שלא ניתן למדוד, לתארך, להוכי או להפריך בדרך כלשהי. מה שחשוב זה שהמאמינים לא יכפו את דעתם על אחרים ולא ינסו לקבל תקציבים שמבוססים על אמונתם. אם זה ברור אז אפשר להמשיך.

 

ב. מתי ניתנה התורה? אני אחסוך לך את החיפוש. לפי היהדות, התורה ניתנה בשנת 1313 לפני הספירה הנוצרית. מתי הומצא הכתב שבו אתה קורא היום את התורה? אני שוב אחסוך לך את החיפוש. בתקופת בית שני. לפניו היה כתב עברי עתיק (דעץ) ולפני כן הכתב הפרוטו כנעני שהיה בשימוש בתקופת מתן תורה.

רק בשביל לקצר, אם התורה הייתה נכתבת בעברית של היום, אף אחד לא היה יכול לקרוא בה במשך 1000 שנה. אם התורה אכן ניתנה בשנת 1313 לפני הספירה, היה צריך לתרגם אותה לדעץ ואחר כך לעברית של היום ואז מישהו היה יכול לקרוא בה.

אם אני אקח את התורה של היום והייתי מתרגם אותה לפורטוגזית ואחר כך לסינית ואז הייתי מוצא בה דילוגי אותיות בשפה הסינית, הייתה לזה קדושה כלשהי? זה היה עושה עליך רושם? עליי לא. אם אתה מתרשם מדילוגי האותיות של התורה היום, דע לך שמישהו תירגם אותה לפחות פעמיים.

 

ג. האם עשית בדיקה רנדומלית של דילוגי אותיות בספרים עבי כרס אחרים, למשל מלחמה ושלום? אני מציע לך לנסות, אתה תופתע. על הדרך, קח קורס בסטטיסטיקה.

 

ד. איידס היא לא מילה בעברית. היא אפילו לא מילה באנגלית. היא ראשי תיבות באנגלית. תנסה למצא נאסא בדילוגי אותיות, זה יכול להיות מעניין. אגב, הוירוסים התגלו בסוף המאה ה-19. כיוון שברור לי שבתורה יש תיאורים מפורטים לא רק של וירוסים, אלא גם של מיקרו מעבדים, אנטיביוטיקה, היתוך גרעיני ועוד, אולי איזה רב גדול בתורה יוכל במקום להיות חכם בדיעבד, למצוא בתורה פתרון למשהו שהמדע עדיין לא מצא כמו תרופה לסרטן, טלפורטציה, מנוע שיכול להגיע למהירות האור אולי?

 

ה. בעתיד, אנשים מיבשת אמריקה יילחמו באנשים מיבשת אפריקה או אסיה. הינה, גם אני נביא.

ו. פיספסת משהו. בדילוגים של 6, 8 ו-10 אותיות, תוכל לקרוא את המילה "רבין" בסעיף ד' למעלה:

ראשי תיבות באנגלית. תנסה למצא נאסא" וואו, איזה הפתעה!

 

7 שנים • adminAvatar צוות

 

אפשר למצוא דילוגי בכל ספר מספיק גדול.

אם ימצא דילוג מסוים שמייצר משפט כגון "אלוהים לא קיים" – האם תפסיק להאמין?

קרא עוד על דילוגים פה דילוגים בתורה

 

David

7 שנים • Avatar

על הצופן התורני

לפני כעשרים שנה,כאשר משחקי הצופן התורני היו בשיא פריחתם,הגעתי לטכניון (בחיפה) כדי לשמוע מה יש לפרופסור אורח לומר בנידון.

היה זה פרופסור יהודי, מעוטר בזקן ובפיאות, שלימד מתמטיקה באחת האוניברסיטאות היוקרתיות בארה"ב והוא פסל ,מכל וכל, את קיומו של צופן כלשהו.

הוא הדגים שאפשר להפיק ,מכל טקסט, כל מה שרוצים!!!! צריך רק לעבוד הרבה עד שמוצאים מספר דילוגים מתאים ואז אפשר להוציא מ"מלחמה ושלום" ,של טולסטוי, פרטים על יציאת מצרים ומהתנ"כ,  

-אישור על כך שישו הנו בנו של אלהים..

הוא הזהיר את עם ישראל שלא להרחיב בנושא,-כי אם תיפגע הכנסיה הקתולית, היא עשויה להכנס למשחק

ויש להם די אמצעים לממן חיפושים ולמצוא דברים שלא ימצאו חן בעינינו, ובגדול….

הרשה לי להציע לך לקרוא את התורה ואת יהושע ושופטים ביסודיות ותגלה ש:

-היו שני בוראים… אלהים ויהוה-אלהים. אפילו יהושע אמר ששניים הם

-בני האדם נבראו פעמיים:פעם, איש ואישה ופעם הגבר לבדו ועוד

-קיין והבל היו קיימים רק בסיפורו של יהוה אלהים ולא בשל אלהים

-יהוה, בנו של עליון,קבל מאביו את יעקב (בלבד) כחבל נחלתו…-דברי משה רבנו

-ואותו יהוה, שמישהו עשה אותו לבורא עולם,לא היה אלא אחיהם של אלי העמים האחרים והוא, כמנהגם של אחיו-אלי יוון-בא אל אברהם ברגליו,אכל על שולחנו בן בקר בחמאה וחלב,התווכח עם שרה,דן עם אברהם בגורלה של סדום וכשכילה לדבר עמו….הלך לדרכו!

ועוד הרבה סיפורי מעשיות,שחברו מחברי סיפורים שונים שאף סתרו איש את רעהו:יהושע,למשל,לא

ידע לומר מילה על מתן תורה! ומשה אמר שאלהים כרת עמנו ברית בחורב!!!וסיני?לא היה ולא נברא,אלא בסיפורו של עזרא הסופר…

אל תתעצל ! קרא את מה שכתבו חברי דעת אמת במדור זה,דברים של היגיון פשוט וישר

ולא הוקוס פוקוס של דילוגים (שרק חסידים שוטים ממשיכים לעסוק בהם היום.)

מה אמר פרופסור ישעיהו ליבוביץ-שהיה מקפיד על שמירת תרי"ג מצוות?-אינני מאמין שאלהים ישב עם משה וסיפר לו את כל ההיסטוריה העולמית!

ומה אמר הרמב"ם?-כל מי שאמר עליו הכתוב שהשם דיבר אליו-לא היה זה אלא בחלום

אני חוזר: קרא היטב את מה שנכתב בדעת אמת,בדוק ואמת את הדברים בתנ"כ והנך למשחקי הרולטה…

ועוד הצעה:קרא את שני ספריו של פרופ' ישראל קנוהל (חובש כיפה),שהוא חוקר תנ"כ נחשב, באונ'

 

העברית. הספרים: "מאין באנו" ו"השם".

אקדמאי העומד בשתי רגליו על קרקע המציאות.

7 שנים • adminAvatar צוות

אליהו שלום!

 

הנושא של "צפונות ודילוגים בתורה" הוא נסיון לשוות פן מדעי לרעיון כאילו בספר התורה מופיעים קודים שהוצפנו של-ידי ישות שאינה כפופה לחוקי הזמן והמרחב, כלומר הנסיון להוכיח באפן מדעי כי ספר התורה הוא אכן יצירה אלוהית. הדרך לשפוט אותו הוא לא להתלהב מהרושם הראשוני שאנקדוטות למיניהן מותירות, אלא לבחון לעומק את כל אותן הדוגמאות שמסופקות. כאשר מבצעים בחינה כזאת לעומק, אכן מגלים כי כל הנושא הוא עורבא פרח. אין שום קודים וצפונות בתורה, והספר "מסע אל האמת" הוא, באופן אירוני, לא יותר מאסופה של שקרים. הדבר נחקר ונבדק ע"י טובי המתמטיקאים בעולם – יהודים  ולא יהודים, מאמינים ולא מאמינים, ואפילו חרדים אורתודקסים –  והתגלה כהבל ושטות מוחלטת שאין מאחוריה דבר.

 

באם אתה מעוניין להעמיק בנושא אזי כאן מאמר מצוין באנגלית שמנתח את הנושא מאת בארי סימון, פרופסור למתמטיקה ופיזיקה ויהודי חרדי אורתודוקסי:

 

The Case Against the Codes

 

כאן פרופסור מאיה בר הלל מספרת על הדרך בה הופרך הניסוי המפורם ביותר בנושא, זה של קוד הרבנים בספר בראשית:

 

פרופ' מיה בר-הלל – הצופן התנכ"י – חידה ופתרונה

 

אתה כתבת בהודעתך כי "מדבריו של המחבר לא רואים תוצאות כאלו בניסויים מדעים רגילים ושגדולי המתמטיקאים בעולם טוענים שמבחינה סטטיסטית אין אפשרות שתוצאה זו תיווצר במקרה". ובכן, המחבר, צר לי לומר, משקר. כל המתמטיקאים המובילים בעולם שהתייחסו לעניין הבהירו כי אין בנושא דבר וחצי דבר:

 

Mathematicians' Statement on the Bible Codes

 

וזאת היא המציאות כפי שהיא באמת, לא דרך הפריזמה המעוותת של זמיר כהן ודומיו.

 

בכבוד רב

7 שנים • Avatar

שלום קובי,

התאריך שאתה מביא למועד מתן תורה ושאלת השפה, מאד מעניינים.ואכן נמצא מישהו שכבר כתב על כךבמדור זה. ראה:התורה באיזו שפה נכתבה ומתי?

התורה נכתבה בבבל ובישראל -בימי בית שני.תמצא על כך מידע אם תקרא מאמרים שהופיעו כאן לאורך השנה החולפת.

המתמיד

תשובתך