שאלות ותשובותcבורא עולם
Avatar 7 שנים • iaia dnuoau

בס"ד

 

"האם אתם מאמינים בבורא עולם?"

תשובתי: אמונה היא דבר אישי – "איש באמונתו יחיה" – והיא תלויה בהתפתחותו השכלית של אדם. אני שסיימתי תיכון חילוני טוב ואף את חוק לימודי בטכניון, אשיב לשואל: "אם קיים אלוהים, ברור שאין הוא זה שאנו מכירים מן התורה".

היהודי הדתי מאמין שאלוהים נתן את התורה לעם ישראל לבדו, אך מה לעשות שלסיפורי הבריאה, המבול והדורות הראשונים יש גרסאות דומות בספרות השומרית והאכדית? אלה תרבויות שקדמו במאות ואולי אלפי שנים לאברהם אבינו!

מסתבר שהתקיימו בארם-נהרים – ארץ הולדתו של אברהם – מסורות קדומות שמהן ינקו אברהם ואבות אבותיו לפניו. כך גם לגבי חוקים שבתורה.

– אנו מוצאים להם מקבילות בקבצי חוקים אשוריים, חתיים וחוריים. אפילו תבנית "המשכן" דומה לתיאורי מקדשים המופיעים בשירה האוגרית.

משמע שחלקים מהתורה באו לנו מעמים שעלו הרבה לפנינו על במת ההיסטוריה ואנו, אפילו את אלוהינו "הרכבנו" מאלוהי עמים שונים! ומכאן כינויו הרבים של אלהים שלנו:

יהו-ה – מתוודע אל משה ואומר לו "וארא אל אברהם, אל יצחק ואל יעקב באל-שדי ושמי יהו-ה לא נודעתי להם" (שמות ו', 2). באמת? וכיצד אמר אברהם: "אדני יהו-ה, במה אדע אם ארשנה?" (ברא' ט"ו, 5) ויעקב מה אמר?: "אם יהיה אלהים עמדי… והיה יהו-ה לי לאלהים" (ברא' כ"ב, 20 וגו')

ואותו יהו-ה מנין בא? "יהו-ה מסיני בא וזרח משעיר למו" (שופטים ה') והוא בוודאי אחד האלים "לשעירים אשר הם זונים אחריהם" (ויקרא י"ז, 7).

אגב, גם בכתבים המצריים אנו מוצאים את יהו-ה באותו חבל ארץ. והשיא: "בהנחל עליון גויים… יצב גבולות עמים… חלק יהו-ה עמו יעקב חבל נחלתו" (דברים ל"ב, ל וגו').

– כדאי שתקראו את ספרו של פרופ' ישראל קנוהל "השם"!!!

מי הוא אם כך "בורא עולם"? אנו טוענים שהעולם נברא לפני 5,742 שנים (ה-תשע"ב) וזאת לפי חישובים של "תולדות" הזויות בתורה (שם חי 600 שנים). אין לי טענות לתורה, היא נכתבה לפני כ-2,600 שנה ואיזה ידע ותובנות היו אז לאנשים? כמה ידעו אז לקרוא ולכתוב? הסיפורים והצ'יזבאטים עברו מאב לבן, חלקם נשכחו וחלקם נוספו, – כיד דמיונו של המספר.

לא יזיק לכם – שלומי אמוני ישראל – אם תלמדו כמה דברים בדוקים שגילה המדע המודרני בדרכיו האמינות, שהן: מדידת קרינה קוסמית, איזוטופים כימיים, מהירות התפשטות היקום, גנטיקה ועוד ועוד. כל אלה דברים זרים לכם, כי רבניכם אינם רוצים שתדעו אותם!, כדי שלא תפקפקו חו"ח במעשיות שהם מלמדים אתכם. כל העולם התרבותי מתקדם ואתם נשארים עבדים למעשיות שסופרו לפני אלפי שנים ע"י אנשים חסרי כל ידע ממשי. הנכם ממש כמו האיראנים הדבקים באייטולות שלהם ובמעשיותיהם.

נתחיל, איפא, בקצת מדע בדוק!: כדור הארץ אינו מרכז הבריאה ואין השמש חגה סביבו (אלא הוא חג סביבה) ואין הכוכבים קישוטים נוצצים שנתלו בשמים ליופי.

תחילת היקום לפני 13.7 מיליארד שנים (מיליארד הוא אלף פעמים מיליון) עם "המפץ הגדול". נוצרו אז כמויות אדירות של שני סוגי אטומים: מימן והליום. משני סוגי אטומים אלה נוצרו (בהשפעת טמפרטורות עצומות (אלפים רבים של מעלות) ולחצים אדירים, ובמשך מיליארדי שנים *, כל החומרים המצויים ביקום. תתפלאו בוודאי לשמוע, שלמרות שאלוהים סיים את מלאכתו ביום השישי, – נוצרים גם היום כוכבים חדשים ואף מתים ה"זקנים" שבהם.

כדור הארץ שלנו נוצר, כחלק ממערכת השמש, לפני כ-4.5 מיליארד שנים ("קצת" יותר מ-5,772! פי מיליון!). וכיצד?! – מהתנגשויות של גושי חומר ענקיים (אסטרואידים **) שהתעופפו בחלל (עוד היום יש כאלה, אבל הרבה, הרבה פחות), התנגשו זה בזה והתמזגו לגוש אדיר של חומר מותך! (האנרגיה העצומה שבהתנגשות הפכה לחום אדיר שהתיך הכל) נדרשו לגוש חומר זה כמה מאות מיליוני שנים עד שהתקררה "קליפתו" ונוצר "קרום כדור הארץ" שעליו אנו מתנועעים. אלא שגם היום מצוי עדיין במרכזו "גלעין" ענק של חומר מותך (נוזלי) שהטמפרטורה שלו 6,000 מעלות!!!

צמחיה נמוכה החלה להופיע לפני כשני מיליארד שנים וחיים? – הרבה אחר כך. נזכיר רק שחיות אדירות ("דינוזאורים") הופיעו לפני כ-130 מיליון שנים ונכחדו, יחד עם כל החי (פרט לחרקים ובעלי חיים קטנים), לפני כ-60 מיליון שנה, – כאשר אסטרואיד גדול פגע בכדור הארץ שלנו והקים ענני "אבק" כאלה שמנעו מאור השמש להגיע אלינו במשך חודשים. כל הצמחים מתו ועמם כל אוכליהם ואלה שאכלו את אוכליהם. מאותם בעלי חיים קטנים ששרדו התפתחה אוכלוסייתו החדשה של כדור הארץ (והפעם ללא חיות אימתניות כבעבר, – אלה שאת שלדיהן אנו רואים במוזיאונים).

בסופה של אותה התפתחות, – לפני כ-5 מיליון שנים – הופיעו יצורים מעניינים: "קופי-אדם", ומהם התפצל, לפני כ-3.5 מיליון שנים, האדם הקדמון. "האדם המודרני" הופיע לראשונה באפריקה לפני כ-250 אלף שנים ומאז הוא הלך והתפתח ואף השתנה עד לצורתנו היום.

*      כל סטודנט, תלמיד שנה ראשונה, בכימיה ואפילו תלמידי תיכון טוב יכולים ללמד אתכם את התהליכים הכימיים.

**    בארה"ב קמה לאחרונה חברה שבכוונתה לחצוב פלטינה ומתכות יקרות אחרות מאסטרואידים המסתובבים בחלל.

 

אני מקווה שאיך שהוא גונב לאזניכם שמע ה"גֶנֶטִיקָה".

ב"גֶנוֹם האנושי" יש כ-100,000 "גֶנים". אלה קובעים את צורתנו ואת כל תכונותינו. הגנום שלנו שונה מזה של קוף השימפנזה ב-1.2% בלבד. כלומר, קוף זה דומה לנו ב-98.8%. תתפלאו לשמוע שגזע הקופים החל להתפצל, מגזע העכברים לפני כמאה מיליון שנים וגזע האדם התפצל מגזע הקופים לפני כ-20 מיליון שנה.

כתבתי דברים אלה בתקווה שחיים החקרן ("מי אתם") ואחרים כמוהו, יקראום ויבינו שמוריהם חוסמים בפניהם את האפשרות להיות "מותר האדם מן הבהמה"! כלומר, יצור חושב וחוקר!!!

האדם קיבל מוח גדול כדי שישתמש בו. יחפש דברים חדשים, ישאף לעתיד טוב יותר וישליך את המוסרות בהן אסרו אותו מנהיגיו הבורים, הרואים בו חומר למילוי תאוותם לשלטון ולממון!

קראת? הבנת? עזור גם לחבריך לרכוש דעת.

אם יש לך גישה לאינטרנט תוכל למצוא שם מידע חשוב ללא גבול. ישנו גם ספר בסיסי (וזול) – "תורת המפץ הגדול" מאת צבי פירן, בסדרת האוניברסיטה המשודרת.

הידע מצוי וזמין. צריך רק לפקוח עיניים ולפתוח את הראש…

 

תשובתך