לא קל לנפץ "פרה קדושה" על אחת כמה וכמה אם זו פרדיגמה מוטמעת בחברה במשך מאות שנים, הנלמדת בגנים, בתי הספר הכלליים, מוסדות חינוך חרדיים ודתיים. ויתרה מכך, חז"ל והתלמוד מהווים עבור העם היהודי סוג של קאנון היוצר זהות לאומית קולקטיבית.

כדי להצליח במשימה זו מציג המחבר את הטקסט התלמודי כלומר, דברי חז"ל עצמם ללא פרשנות אלא בתרגומם כפי שהם.

חז"ל, כך מתברר מ 272 סוגיות תלמודיות המובאות בספר, היו אנשים שעסקו בדקדוקי עניות, בנושאים חסרי רלוונטיות, בפלפולי הבל וסרק שקורא סביר עומד משתומם ונכלם מחז"ל.

דיונים בענייני תינוקת שנבעלה אם בתוליה חוזרים, איזו אבן מותרת לקנח פי טבעת בשבת, ומה דין פרה אדומה שצמחה לה שערה לבנה בזנב.

הספר נכתב על ידי אדם שאין כמוהו בנוף הישראלי: אדם המכיר את היהדות על בוריה לא פחות מגדולי הרבנים של ימינו; אדם שהיה רב וראש כולל ועילוי בעולם החרדי, בקי בתלמוד לעומקו ורוחבו, ממשיך ללמוד יהדות ומחשבה יהודית גם לאחר שעזב את העולם החרדי; אחד הבודדים ואולי היחיד שיש לו גם את היכולת והידע וגם את האומץ והרצון להציב את המראה בפני הדת ההלכתית.

ירון ידען נולד ב-1961 ויש לו שמונה ילדים. בעל תואר ראשון בהיסטוריה/פילוסופיה תואר שני בחינוך. הוא עוסק בחקר המקרא והתלמוד ומרצה בנושא; מאמריו נמצאים בספריות האוניברסיטאיות ומתפרסמים בכתבי עת; ידען כותב ביקורת על ספרות יהודית בעיתון הארץ ומתראיין אורח בנושאי יהדות בערוצי הטלוויזיה והרדיו השונים; מחבר הספר; הדת קמה על יוצריה; ייסד ויו"ר ארגון "דעת אמת".

לפרטים אודות רכישת הספר, שילחו וואצאפ לטלפון: 050-5615661