שאלות ותשובותקטגוריה: דעת אמתפרשת מוטי אלון
14 שנים • Anon
רציתי לשמוע את דעתכם על הפרשה.

ישראל. ל ישיבת הסדר

12 Answers
14 שנים • jsadmin צוות
שלום ישראל

פרשת הרב מוטי אלון, עבור הציבור הדתי-ציוני, כמוה כפרשת אלוף צה"ל שריגל לטובת האויב.

רצוני לומר שיש כאן משבר אמוני עמוק.

לא מעשה ההטרדה מינית לגופה ואפילו לא איסור "משכבי זכר" לכשעצמו הוא המשבר. אלא השבר באימון הרבנים! התשתית של אנשי הדת היהודית הוא באמון מלא ברב הנושא את "דבר האלוהים".

המימרא: "אם דומה הרב למלאך ה' – יבקשו תורה מפיו. ואם לאו – אל יבקשו תורה מפיו" (מועד קטן יז ע"א). היא הבסיס לקיום הקהילה הדתית וברגע שזה מתערער הכל נופל.

לציבור הדתי אין מוסדות חקיקה ואכיפה והכל עומד על האמון הבסיסי הזה.

אם בהתנתקות "אלוהים" בגד בציבור הדתי הרי שמוטי אלון הרב – בשר ודם – בגד באמון שנתנו בו.

זהו שבר עמוק שמעניין לראות להיכן יוביל.

כמה מילים על הצד השני – "פורום תקנה". אני רואה בתהליך הקמת "פורום תקנה" חלק מתהליך מזדחל של הציבור הדתי – במודע או שאינו במודע – המתנתק מההוויה הישראלית הכללית ויוצר לעצמו התבדלות ערכית; בצה"ל, מערכת חינוך ועכשיו "פורום" הדואג לציבור הדתי בלבד.

אלו תהליכים מדאיגים מאוד שאם יצברו תאוצה נמצא עצמנו תחת הנהגה "כנסייתית" של רבנים כאילו "רוחניים" שיעמידו "פני מלאך" בגלגולי עיניים של שה תמים. ואנחנו – הנאורים החפצים בחרות ובקידמה – נרד לשוליים ונחוש כנטע זר במדינה שייסדו נאורים ציונים.

בדאגה,

דעת – אמת

14 שנים •
ירון למה זה בעיה אבל?

שיקימו להם מערכות חינוך ומשטרה ובריאות והכל משלהם שיחזיקו אותם מכספם במדינתם שלהם רחוק רחוק מאיתנו.

נצר זיידנברג

14 שנים • jsadmin צוות
שלום נצר,

הם מתכוונים לעשות מהפיכה.

הם אינם חפצים במדינה משלהם "רחוק רחוק" אלא רוצים לגזול את שלנו מבלי שנרגיש.

נאמנותם למדינה על תנאי שיחוללו מהפכה.

כך אמר הרב משה צבי נריה ז"ל (אבי 'הכיפות הסרוגות'): "היד הרמה המחומשת בהפקרות ודרכי הגויים [כוונתו למייסדי המדינה החילונים, י"י], באין זכר לקדושת ישראל באמת, המחפה את חרסיה בסיגים של לאומיות מזויפת, בגרגרים של היסטוריה ושל חיבת השפה […] עומד להיות נהפך למשחית ולמפלצת, ולסוף גם כן לשנאת ישראל וארץ-ישראל, כאשר כבר נוכחנו על-פי הניסיון […]. בלי אורה של תורה אי אפשר לקנות את הלאומיות הטהורה שנאותה לגוי קדוש, ושלאומיות אחרת תהפך לרועץ ח"ו" [ערוץ 7, דברים לזכרו של משה צבי נריה].

בברכה

דעת – אמת

14 שנים •
יש משבר חריף ביהדות הלאומית. כנראה שיש עוד כמה מקרים שעדיין בעלטה. אבל העובדה היא שהיהדות הלאומית היא שגילתה וטיפלה בבעיה מעידה שלמרות המשבר הם חזקים ונכונים להתמודד עם המכה. קרוב לודאי שמדובר בחריג שמטופל נכון. אני בספק אם החברה החילונית שלנו נקייה כל כך ומטפלת בצורה ראויה בכל הפגמים שבה.

לכן עלינו לתת צל"ש לחבר'ה האלה!

עמיש
14 שנים • jsadmin צוות
שלום עמיש

פעילות "פורום תקנה" מההיבט הלאומי הוא מסוכן.

התבדלות הציבור הדתי ותהליך "אומה בתוך אומה" יביא אותנו לפונדמנטליזם, זוהי הנקדה החשובה.

"פורום תקנה" נוהג ככת מאפיונרית המבקשת לגיטמציה מהממסד. בעוד הכת החרדית נוהגת כמאפיה על אפה וחמתה של המדינה, הם, תוך גלגולי עניים וגב שפוף מנסים להצטייר כקורבן יהודי כאילו "צדקת" הדרך הדתית היא הראוייה והיפה שיבור לו האדם. במעטה של שיתוף פעולה עם הממסד.

בברכה

דעת – אמת

14 שנים •
תוכן:   לירון אתה צריך להבין שהתקשורת היום שותה את דמם של נאשמים עוד לפניי שאושמו ואולי בגלל זה קם אירגון תקנה אוליי…

בברכה יוסי.
14 שנים • jsadmin צוות
תוכן:   שלום יוסי,

התקשורת אינה אלא תחליף מודרני למדיית הרכילות מפה לאוזן בעבר בבחינת "יצא עליה קול", "יצא עליו קול", שישאו ויתנו בה נשים הטוות בצמר בלבנה.

כנגד נוהג הבריות לרכל הקימו מערכת משפט כדי לבדוק אם יש בסיס לשמועה.

בניגוד לדעת חז"ל שהענישו על בסיס שמועה: "אמר רב: מלקין על לא טובה השמועה" (קידושין פא ע"א)

ובכלל מה הועילו "פורום תקנה" בתקנתם שהדברים התגלגלו ביתר שאת לאחר שבישלו את הקדרה במשך שנים. והחשוב מכל עצם קיומו של פורום מפיונרי שכזה מערער על יציבות המדינה. וכתהליך מזדחל ימצאו עצמם הדתיים כנטורי קרתא המתבדלים.

במקום להקים גוף השם עצמו ל"בית דין שדה" יואילו לחנך את התלמידים לחשוף כל הטרדה מינית בפני הרשויות – ושלא יסתתרו תחת מסווה של "חילול השם".

בברכה

דעת – אמת

14 שנים •
תוכן:   לירון..אתה צריך להבין שלהיטות התקשורת היום על האדם לבוא ולשתות את דמו בחוצות העיר הביאו את פורום תקנה מספיק היה לראות מה המפלגה שהיתה שינוי" עשו לאחד מחבריהם יוסף פריצקי בפומבי הם פשוט שחטו אותו וזרקו את דמו לארץ ללא בושה לפעמים צריך להבין ולדעת שבבני אדם עסקינן ונכון שיש בעיות קשות שצריך לטפל ולהעניש רק השאלה איך עושים זאת..הרי לא מזמן בחור אמריקאי ישב במעצר על קצת צינג"לה ומה שהוא עבר שם זה נורא ואיום [הכתבה היתה בערוץ 1]פשוט לבכות..אז יש בטענתך מן האמת כיום יש מן מצב התבדלות של הציבור שיכל להיות ציבור נפלא לולא תפיסת עולמו המטופשת כי סה"כ זה ציבור שעובד מתפרנס שולח ילדיו לצ"הל וגם שוכל ושכל את ילדיו במלחמות ישראל ציבור שהוא פתוח יותר בשיויונו כלפיי נשים באירועים שלהם יושבים מעורב [בחלקם] הם נפגשים עם בנות לפני חתונתם..[ערך בני עקיבא עזרא]..יש להם פתיחות מחשבתית רק חבל שרבניהם הובילו ומובילים אותם ללאומנות ייתר שגורמת להם למשברים קשים חבל וחבל והם כאנשים שפתוחים לעולם הגדול אין להם ברירה אלא להקים את הפורום לעצמם ולנסות לטפל בזה בכוחות עצמם..אני שמעתי שהסיפור עם מוטי איילון כבר היה לפני שנים וכבר הזהירו אותו וביקשו ממנו לעזוב ורק כשלא רצה הוציאו הפרשה החוצה אבל נתנו לו צ"אנס ורק הוא זלזל ולא קיבל וזאת התוצאה ואומר לכם משהוא שאולי חלק מהחברים באתר יגחכו אך זה כתוב בגמרא..שלפני ביאת המשיח הקב"ה יגלה כל אחד ואחד ואי יהיה אפשר להיסתתר אלא הכל יתגלה ולא משנה מי זה יהיה וזה מה שקורא עכשיו פשוט כואב כואב כואב..ואם "בארזים נפלה השלהבת מה יאמרו אזובי הקיר

"בברכה יוסי..

14 שנים • jsadmin צוות
תוכן:   שלום יוסי,

היות ובבני אדם עסקינן ולמיטב ידיעתי "פורום תקנה" מורכב מבני אדם לכן הקמתו בחטא ותוצאותיו מי ישורנו. מדינת ישראל קמה כדי להשתחרר מתופעת הגלות שקם לו גוף כאילו "ירא שמיים" המטפל בחסידיו במעטה של יראת שמיים. חשוב איזו יהירות וגאווה נטלו חברי הפורום ששמו עצמם "לדאוג" לציבור. ושוב אני חוזר, אם דאגת המוטרדים לנגד עיניהם הם היו צריכים להפעיל תוכנית לימודים המדרבנת להתלונן במוסדות הרלוונטיים. ולא במחשכי המרתפים אלא לאור השמש.

דעת – אמת

14 שנים •
תוכן:   ירון …אתה צודק ועל זה נאמר בגמרא..מגלין הטללין מפני חילול השם..ותראה מה קרה כאן ציבור שלם במשבר …אומר לך משהוא שאולי לא תסכים איתו אך הוא כתוב בגמרא…שלפני ביאת המשיח הקב"ה יגלה כל אחד ואחד ואי יהא אפשר להיסתתר מכלום וזה פשוט מה שקורה היום אי אפשר להיסתתר תחת מעטה צדיקות וחנפנות זולה כי הכל מתגלה..צר לי וכואב לי על אדם כמו הרב אלון שאיש שיחה ודיבור הוא אך מה שהעלה בי בעיה איתו זה כשלפני כמה שנים הוא התבטא נגד ההומוהים והתחיל להציע להם פתרונות תרופתיים וכל מיניי בולשיט בסגנון הזה ותראה שהוא עצמו נכשל באותם דברים שעליהם הטיף למאמיניו צר לי על הציבור הדתי לאומי שלולא אמונתו העיוורת בכל מיניי סיסמאות ריקות מתוכן כמו השילוש הקדוש" ארץ ישראל " "תורת ישראל" ועם ישראל…הם ציבור נהדר שמתגייס לצ"הל עובד לפרנסתו מנהל חיים תקינים השיויון בין הגברים לנשים גבוה מאד…ודווקא ציבור נהדר זה נתפס לסיסמאות של ארץ ישראל השלמה וכל מיניי בולשיט…והמשבר שם הוא עמוק וחבל…אני תקווה שמהנפילה הזאת הציבור הנ"ל יתאשת ויתחיל לעזוב כל מיניי הבלים וידבק בהומניות [והיא יכולה להיות דתית ]…ובפתיחות אמיתית וכך ימצא מזור ותרופה לבעיתו …בברכה יוסי.
14 שנים • jsadmin צוות
תוכן:   שלום יוסי,

מכאן אתה למד שלתקשורת יש צד חיובי הגורמת לאנשים, במיוחד בעלי שררה וכבוד, להישמר ממעשה הטרדה ועבירה.

תועלת הפרסום ידועה לחז"ל: "מפרסמין את החנפין מפני חילול השם" (יומא פו ע"ב),

וכתב רש"י: "מפרסמין את החנפין – שהן רשעים ומראין עצמן כצדיקים, אם יש מכיר במעשיו – מצוה לפרסמו מפני חילול השם, שבני אדם למידין ממעשיו, שסבורין עליו שהוא צדיק".

תן דעתך על פורום תקנה ששם עצמו שופט– חטא בחטא הגאווה ובגסות רוח – שעליהם אמרו חז"ל: "כל אדם שיש בו גסות הרוח [שמתגאים ומשתררין על אחיהם] – כאילו עובד עבודת כוכבים… ורבי יוחנן דידיה אמר: כאילו כפר בעיקר, שנאמר: 'ורם לבבך ושכחת את ה' אלהיך וגו'. ר' חמא בר חנינא אמר: כאילו בא על כל העריות, כתיב: תועבת ה' כל גבה לב" (סוטה ד ע"ב). ללמדך שחטאם של פורום תקנה גדול מחטא המאשימים בו את מוטי אלון.

דעת-אמת

14 שנים •
תוכן:   אחחח…ירון כמה אני אוהב אותך אפילו שלעולם לא פגשתי אותך..אתה ת"ח בסדר גודל לא רגיל…אני באיזשהוא מקום מגדיר אותך כרבי ומורי…אפילו שאייני מסכים עם כל דעותייך…אבל לא אשקר שיש לי אהבה גדולה אלייך…בהערכה רבה ובברכה יוסי..[לא מזמן אמר לי ת"ח שאני מכיר שסיפרתי לו שאני מתכתב איתך ולומד ממך המון ואז הוא אמר לי אוליי אתה רבי מאיר והוא אלישע בן אבויה מהתלמוד]..ואני עניתי לו שרבי מאיר אני ודאי לא..ושאתה ודאי לא אלישע בן אבויה אלא הרבה יותר ממנו…]…

בברכה יוסי